Легка дієта

Легка дієта являє собою спеціально розроблений раціон, який призначається при різного виду захворюваннях лікарем-дієтологом. Легка дієта відрізняється від більшості дієт тим, що вона дає організму людини повноцінне і легкозасвоюване харчування і дотримується досить тривалий час. Одним з основних умов легкої дієти є відсутність в раціоні смаженої їжі. При приготуванні страв перевага віддається варінні, гасіння або запіканню продуктів.

Найчастіше легка дієта призначається при захворюваннях шлунково-кишкового тракту, печінки, жовчного міхура, підшлункової залози. Будь-яке захворювання, що супроводжується високою температурою або потребує зниження навантаження на травну систему, є показанням для застосування делікатної дієти. Великим плюсом легкої дієти можна вважати досить широкий асортимент продуктів використовуються, оскільки таке харчування є не тільки дієтичним, але і смачним. Так як їжа при легкій дієті найчастіше має м’яку консистенцію, а розміри страв дещо менше ніж при звичайному харчуванні, кількість прийомів їжі зростає до 5-6 разів.

Для того, щоб приготована їжа мала м’яку консистенцію, її необхідно довго варити або тушкувати, гарним способом приготування є і запікання продуктів. У фользі можна запікати не лише м’ясо або рибу, але й овочі. Легка дієта передбачає відмову від застосування різних прянощів або приправ, а також від зайвої соління їжі, натомість надавати стравам додаткові смакові якості краще за допомогою зелені петрушки і кропу, а також соку лимона. Для кращого засвоєння їжі, вважається, що при щадній дієті вона повинна бути теплою, а не гарячою або холодною. Якщо спостерігається загострення захворювання, то легка дієта стає більш суворої, а консистенція їжі доходить до кашоподібного стану.

Останнім часом термін «легка дієта» можна зустріти і при згадуванні нової дієти, яка розрахована на тижневе дотримання і дозволяє скинути за цей час кілька зайвих кілограмів. Меню дієти передбачає щоденне чотириразове харчування, з явним ухилом у бік білкової їжі.

Сніданок: зелений чай або чорна кава без цукру;

Другий сніданок: 40 г твердого сиру;

Обід: 120 г відвареного нежирного м’яса і 20 г твердого сиру;

Полудень: зелений чай без цукру;

Вечеря: 120 г відвареного нежирного м’яса і салат з овочів з оливковою олією.

Перед сном треба випити склянку трав’яного чаю, краще м’ятного.

Як і будь-яка інша дієта, легка дієта в такому варіанті має свої плюси і мінуси. Плюсом дієти можна вважати той факт, що білкова їжа досить добре насичує, при цьому розмір вживаної їжі значно знижується. Однак не варто забувати, що присутність у раціоні такої кількості білка не самим позитивним чином позначається на стані здоров’я людини. Білкова дієта не є збалансованою, оскільки не може задовольнити потребу організму у всіх корисних речовинах та вітамінах. При такому раціоні в організм не надходить досить цукру, а значить, організм починає заповнювати нестачу глюкози за рахунок тих запасів, які знаходяться в печінці та м’язах. Через це людина може відчувати занепад сил, слабкість, апатію, а часом і головні болі.

Надходження в організм в основному тільки білка може викликати і серйозні проблеми зі здоров’ям, особливо якщо у людини є схильність до розвитку будь-яких захворювань. Досить часто така легка дієта може призводити до запорів. При наявні проблеми з шлунково-кишковим трактом або сечовий системою, тривале дотримання дієти з білковою їжею може призводити до розвитку таких захворювань як сечокам’яна або жовчнокам’яна хвороба, подагра, нефрит, атеросклероз, цукровий діабет, стенокардія.

Навіть при доброму стані здоров’я, рішення про дотримання легкої дієти в такому варіанті повинно прийматися тільки після консультації з лікарем. І важливо пам’ятати, що краще бути здоровою людиною з декількома зайвими кілограмами, ніж бути тонкою Тростинка з букетом різних захворювань.
Женский журнал Beautynet – красота, мода, здоровье.

0 коментарів “Легка дієта”