Японська дієта з точки зору медицини

Незважаючи на те, що дієтами захоплювалися наші мами і навіть бабусі, інтерес до них не тільки не згасає, але навіть стрімко зростає. Невичерпне увагу до різних дієтологічний новинок призвело до того, що кількість дієт з кожним днем збільшується, мов снігова куля. І щоб якось упорядкувати все розмаїття дієтичних харчових раціонів, їх почали певним чином класифікувати. Щоправда, така класифікація не має офіційного статусу, але тим не менше вона існує. Спочатку дієти називали виключно щодо пріоритетного використання будь-якого продукту: вівсяна, апельсинова, гречана, огіркова, м’ясна, навіть винна.

Незабаром в побут увійшли такі терміни, як монодіетіческое і полідіетіческое харчування в залежності від кількості що входять в раціон інгредієнтів. Певні дієти назвали по імені їх розробників (наприклад, дієта Маргарити Корольової), а сьогодні вже можна ознайомитися з дієтами, які отримали те чи інше “громадянство”. Серед таких дієт можна згадати індійську або японську дієту. На останній з них зупинимося більш докладно.

Ми не будемо детально розглядати саму схему японської дієти, оскільки всі особливості харчового режиму докладно викладені на багатьох сайтах. Краще зупинимося на медичних нюансах японської дієти, адже ставлення до неї неоднозначне, і навіть серед фахівців можна зустріти як прихильників цієї дієти, так і її затятих супротивників.

Розглянемо спочатку переваги японської дієти. Основне з них – це багатокомпонентна харчового раціону. У ньому є і білкова, і вуглеводна їжа, і достатня кількість жирів. Крім того, на відміну від переважної більшості монодіетіческіх схем, тут представлено розмаїття твердої та рідкої їжі, що дуже корисно для нормального тонусу шлунково-кишкового тракту. Кулінарна обробка харчових продуктів не вимагає жорстких рамок: їжа може бути як провареної, так і просмажене. Така форма є більш смачною і сприяє активному виділенню слини і травних соків, що також важливо для правильного та якісного травлення.

Японська дієта буяє твердими рослинними продуктами, зеленню, овочевими соками і кисломолочними продуктами (в основному кефіром), що насичує організм вітамінами, мінеральними солями і харчовими волокнами. Всі перераховані харчові речовини сприятливо впливають на різні системи організму, очищають шлунково-кишковий тракт, знижують інтенсивність гнильних процесів і створення внутрішніх токсинів, відновлюють мікрофлору кишечника.

Допомагає позбутися від шлаків і рясний питний режим, що дозволяє вимити весь «сміття» з організму. А ось сіль, яка перешкоджає нормальному виведенню рідини, доведеться відкласти в сторону. Крім того, японська дієта передбачає вживання зеленого чаю, який має антиоксидантні властивості і покращує нервово-емоційний фон, забезпечуючи високу працездатність, енергійність і відмінний настрій.

Приємним сюрпризом для кавоманів є те, що дієта не забороняє вживання кави – улюбленого напою багатьох з нас. Правда, кава має бути без цукру. Виключення продуктів з високим вмістом вуглеводів відноситься до одного з обов’язкових умов японської дієти і викликає цілий ряд розбіжностей. З одного боку, вуглеводи здатні перетворюватися на жири, які відкладаються в найнесподіваніших місцях. Саме ці жирові відкладення і є основною “мішенню” для будь-якої дієти. З іншого боку, вуглеводи являють собою величезну енергетичну цінність, і дефіцит цукру, який має місце при японській дієті, створює енергетичне голодування, особливо помітне тим людям, чия професія пов’язана з достатньою фізичного або розумового активністю.

Крім того, японська дієта не забезпечує необхідною кількістю білків, що також є істотним недоліком. У зв’язку з цим необхідно відзначити, що все залежить від загального самопочуття і роду діяльності. Наприклад, професія вантажника однозначно виключає такий спосіб схуднення, як японська дієта. Власне, розробники японської дієти врахували ці факти, оскільки вони не рекомендують продовжувати дієту понад тринадцять днів.

Женский журнал Beautynet – красота, мода, здоровье.

0 коментарів “Японська дієта з точки зору медицини”