Індійська дієта

Величезне різноманіття існуючих сьогодні дієт класифікують не тільки з основного продукту, якого необхідно дотримуватися, але й за національною ознакою. Яскравим прикладом цього може служити так звана індійська дієта. Відразу ж поспішаємо заспокоїти: ніяких специфічних страв з цієї екзотичної країни діставати не доведеться, адже індійська дієта – це практично звичайнісіньке вегетаріанське харчування з деякими нюансами. Та й дієтою її назвати складно. Швидше, це своєрідний характер харчування, якщо хочете, спосіб життя, якого дотримуються мільйони людей і вважають його єдино ефективним у плані профілактики самих різних захворювань.

Так у чому ж полягає індійська дієта? Як ми вже відзначили, основний принцип – це вегетаріанство, тобто відмова від тваринної їжі. Щоправда, багато фахівців по-різному ставляться до такого суворого підходу, адже кількість білків тваринного походження має становити не менше половини від загальної кількості спожитих протягом дня білків. Тому переважна більшість експертів не бачать нічого поганого в тому, якщо в раціон індійської дієти будуть входити, наприклад, яйця або молоко. Щоправда, ці продукти повинні вживатися в обмеженій кількості. А от що стосується м’яса або риби, то індійська дієта такого «надмірності» категорично не потерпить. Як відомо, саме м’ясо є багатющий і основне джерело білків тваринного походження. Різкий дефіцит м’ясних продуктів може призвести до гострої нестачі білків в організмі. Про те, які можуть бути наслідки для організму, можна ознайомитися в будь-якому друкованому виданні, присвяченому харчової гігієни та основ раціонального харчування. Якщо коротко, то білковий дефіцит призводить до вираженого зниження імунітету, погіршення інтелектуальних функцій, зниження якості обмінних процесів з розвитком ознак тканинної гіпоксії (порушення дихання на клітинному рівні через погіршення доставки кисню), гормональні розлади, ферментативні порушення і багато іншого. Щоб цього уникнути, в індійській дієті передбачено вживання достатньої кількості соєвих продуктів. Адже амінокислотний складу білків, що містяться в сої, за своєю повноцінності аналогічний білків тваринного походження. До того ж соя поповнює нестачу жирної кислоти омега-3, що міститься у великих кількостях в рибі, яку індійська дієта також не сприймає.

Ще однією відмінністю індійської дієти від всіх інших є триразове харчування (переважна більшість дієт пропагує від п’яти і більше прийомів їжі на день). Також тут відсутній суворе дотримання одного і того ж часу прийому їжі, так само як і кількості з’їдених страв. Однак це зовсім не означає, що можна наїстися «досхочу» рівно за п’ять хвилин до відходу до сну. Звичайно ж, все має бути в міру. Як свідчать самі прихильники індійської дієти, такий режим дозволяє в найкоротші терміни нормалізувати вагу і виключити «рецидив» ожиріння. Зрозуміло, якщо не порушувати основних принципів цієї дієти.

Що можна їсти при індійської дієті? Виявляється, дуже багато чого. Немає жодних обмежень на овочі та фрукти, а також різні каші. Допускається вживати будь-які молочні продукти, в тому числі і саме молоко, але в обмежених кількостях і з низьким відсотком жиру. Що стосується кондитерських виробів, то тут теж слід тримати себе в рамках розумного, щоб не звести нанівець »свої ж власні зусилля. Від тортів і пирогів краще взагалі відмовитися, а якщо виникне гостре бажання спробувати чогось солоденького, то цю потребу можна буде задовольнити родзинками, курагою або мюслі. А якщо дуже захочеться м’ясця або ковбаски, то і тут є альтернативний варіант – вживання соєвих продуктів. Як додаткове джерело білків прихильники індійської дієти рекомендують також горіхи: крім усього іншого, це ще й дуже ситний продукт.

У список заборонених продуктів, крім м’яса, риби та мучного, потрапляють каву, макарони, креветки (втім, як і інші морепродукти) і алкоголь. Крім того, індійська дієта негативно дивиться на сіль, перець і майонез.
Женский журнал Beautynet – красота, мода, здоровье.

0 коментарів “Індійська дієта”