Дієта при цукровому діабеті

Кожен хворий на діабет повинен звертати увагу на розмір порції, різноманітність і баланс харчування і фізичної активності. Здорова дієта при діабеті включає в себе всі продукти, але деякі продукти повинні обмежуватися більше, ніж інші.

Дієта при цукровому діабеті першого типу

Якщо у вас діабет 1 типу, швидше за все, цей діагноз вам поставили ще в дитинстві або юності. При діабеті 1 типу організм не може виробляти інсулін. Це означає, що ви повинні бути вкрай обережні в тому, які продукти ви їсте, а також у тому, скільки цих продуктів ви їсте.
Про інсуліні

Інсулін – це гормон, що виробляється підшлунковою залозою. Інсулін допомагає організму перетворювати їжу, крохмалі і цукру в форму енергії, яку організм може використовувати, тобто в глюкозу. Якщо у вас діабет 1 типу і організм не виробляє інсулін, це призводить до того, що глюкоза накопичується в крові. Ось чому здорова, добре збалансована дієта необхідна для вашого здоров’я, поряд з іншими важливими звичками харчування. Більшість медиків рекомендують і призначають лікування інсуліном пацієнтам з діабетом 1 типу.
Вуглеводи, жири і білки

Вуглеводи дають організму енергію, і вони також необхідні вам, якщо у вас діабет 1 типу. Ви повинні приділяти велику увагу тому, скільки вуглеводів ви вживаєте з кожним прийомом їжі або закускою, щоб мати можливість визначити кількість інсуліну, яке вам необхідно прийняти, щоб підтримувати стабільний рівень глюкози. Жири і білки також можуть впливати на рівень глюкози, хоча і не так сильно, як вуглеводи.
Глікемічний індекс

Важливо перевіряти глікемічний індекс продуктів, які ви їсте. Глікемічний індекс допоможе вам визначити, як їжа впливає на рівень глюкози в крові. Це важливо, тому що їжа розщеплюється на глюкозу в різному ступені. Визначивши, як та чи інша їжа вплине на ваш рівень глюкози, ви зможете дізнатися, коли і скільки інсуліну вводити. Їжа, багата вуглеводами, звичайно викликає раптові, високі стрибки рівня глюкози, в той час як жири і білки мають протилежний ефект, і дозволяють невеликій кількості цукру проникнути в кров.
Час прийому їжі

Важливо їсти щодня в один і той же час, незалежно від того, снідаєте ви, обідаєте, вечеряєте, або перекушуєте. Регулярний режим харчування допомагає стабілізувати рівень цукру в крові. Це допоможе уникнути різких спадів і підйомів рівня глюкози і дозволить вам ефективно відстежувати рівень глюкози протягом дня. Уникайте переїдання, тому що занадто велика кількість таких продуктів як макаронні вироби, які містять велику кількість вуглеводів, може підняти рівень глюкози. Їжте невеликими порціями, щоб рівень глюкози був під контролем.

Дієта при цукровому діабеті другого типу

Всі продукти можуть входити в дієту при діабеті II типу, але певні продукти потрібно обмежувати більше, ніж інші, і кожна дієта повинна поєднуватися з фізичною активністю. Відповідно до рекомендацій експертів для діабетиків, мета харчування – контролювати рівня цукру в крові, підтримувати нормальну вагу, уникнути ускладнень і підтримувати загальний рівень здоров’я.
Цукор в крові

Регулярне відстеження рівня цукру в крові за допомогою простого аналізу крові є індикатором того, наскільки добре ви справляєтеся з діабетом II типу. Здорова дієта і фізична активність допомагає контролювати і підтримувати рівень цукру в крові в межах норми. Занадто високий рівень цукру в крові (гіперглікемія) або занадто низький (гіпоглікемія) можуть привести до ускладнень діабету II типу.
Ускладнення при діабеті другого типу

Відповідно до думки експертів, ускладнення можна запобігти шляхом дієти, фізичної активності і таких змін у способі життя як відмова від куріння. Ускладнення, пов’язані з діабетом II типу, включають проблеми із зором, пошкодження нервової системи, захворювання нирок і серця, шкірні захворювання, високий артеріальний тиск і інсульт.
Рекомендовані продукти

Здорова дієта не тільки попереджає появу ускладнень при діабеті II типу, але також допомагає підтримувати здоровий вагу. Рекомендується їсти такі поживні продукти як фрукти, некрохмалисті овочі, цільні зерна, пісне м’ясо і білки, бобові, рибу, і нежирні молочні продукти. Кращі напої – це вода, некалорійні напої та 100-відсоткові соки без додавання цукру. Вживайте рослинні масла замість насичених жирів, таких як вершкове масло і сало, які можуть підвищити рівень холестерину.
Продукти, які потрібно обмежити

Обмежте вживання продуктів, підданих сильній обробці і містять багато доданого жиру і цукру. Ці продукти висококалорійні, але пропонують мало вітамінів, мінералів і необхідних поживних речовин, і можуть призвести до ожиріння, хронічних захворювань і ускладнень діабету II типу. Вживати алкоголь можна тільки в тому випадку, якщо рівень цукру добре контролюється, і потрібно обмежити його вживання до одного келиха в день для жінок і до двох келихів для чоловіків.
Фізична активність

Фізична активність є невід’ємною частиною здорової дієти при діабеті II типу. Користь від фізичної активності включає контроль рівня цукру в крові, більш низький артеріальний тиск, поліпшені ліпіди крові, втрату ваги та підтримання здорового ваги, скорочення ризику розвитку серцевих захворювань, більш міцні кістки та м’язи і гнучкість. Рекомендується виконувати фізичні вправи не менше 30 хвилин майже кожен день, і поєднувати аеробіку, силові вправи і розтяжку.
Дієта при захворюванні

Здійснювати контроль над рівнем цукру в крові при діабеті II типу може бути складно, коли людина хворіє. Фахівці рекомендують регулярно перевіряти рівень цукру, випивати не менше 200 мл води щогодини під час неспання, і є легку їжу (наприклад, суп), якщо звичайну дієту організм не приймає. Хворий, який не може їсти, повинен пити якусь рідину з цукром, щоб запобігти падінню цукру до дуже низького рівня, і забезпечити організм калоріями, які потрібні йому, щоб функціонувати.

0 коментарів “Дієта при цукровому діабеті”