Вода

Вода становить близько 70% нашого організму. Щоб зберегти нормальний рівень води в організмі, ми потребуємо постійному її поповнення. Додаючи в раціон багато фруктів і овочів, ми вводимо в організм велику кількість дистильованої води.

Людина більш ніж наполовину складається з води. Кістки нашого організму теж на третину з неї. Втрата навіть десятої частини води з нашого організму дуже небезпечна. А втрата двох десятих може виявитися смертельною. Недолік води порушує нормальний перебіг хімічних і фізичних процесів. Необхідно підтримувати в організмі постійної баланс води для збереження нормальної життєдіяльності.

Усі життєві процеси базуються на воді. Без неї не може існувати протоплазма. Якщо клітина висихає, її робота припиняється. Клітка повинна мати приплив рідини. Людська клітина тим більше. В організмі є понад п’ять літрів крові. Покидьки їжі, споживані клітинами і виведені з організму у вигляді рідини, є сечею. Навіть кисень не може бути поглинений легкими, якщо їх поверхня не буде вологою. Те ж саме справедливо і для виділення вуглекислоти.

Вода підтримує в організмі постійну температуру і відіграє величезну роль у хімічних процесах організму. Їжа не може бути засвоєна без води. З її допомогою йде перетворення білків, крохмалів і жирів в їжу, необхідну для нормальної життєдіяльності організму. Вода необхідна також для стимуляції роботи шлунка, в кишечнику вона допомагає формуванню фекальних мас і своєчасному виведенню їх з організму.

З надходженням їжі в рот рідина, іменована слиною, починає перетравлювання вуглеводів. Шлунковий сік на 90 відсотків складається з води. Він починає свою роботу при проходженні їжі через шлунок. Їжа, тепер вже представляє з себе рідину, проходить далі в 12-палу кишку, верхній відділ тонкого кишечника, де відбувається її всмоктування. Секреція печінки та підшлункової залози, теж складається на 90 відсотків з води, закінчує перетравлювання їжі. Розчинні відходи виводяться з організму за допомогою води. Нирки і сечовий міхур, шкіра і легені – всі вони не можуть звільнятися від отрут без води.

Альвеоли функціонують нормально тільки будучи вологими. Слизові носа, горла, трахеї і бронхів також завжди повинні бути вологими. Так як всі вони контактують з повітрям, організм втрачає при диханні до 0,5 л води щодня. Коли повітря сухе, ця цифра може збільшитися. Багато людей уникають такої сухості, встановлюючи зволожувачі в будинках. Вода випаровується через шкіру в великих кількостях. В цьому випадку вона використовується не тільки для виведення відходів, а й для інших цілей.

Ниркам потрібно багато води. І та кількість, яка необхідна, знаходиться в прямій залежності від споживаної рідини. Кожен літр води, що проходить через нирки, виводить з організму 90 г покидьків. Це нормальне функціонування. Але рівень води (або сечі) ніколи не повинен падати нижче 0,25 л. Нирки ніколи не припиняють свою роботу і постійно вимагають воду.

Плазма крові складається на 80% з води, і це дозволяє їй вільно циркулювати по всьому тілу. Вона переносить їжу і гази, неорганічні солі і поживні речовини, відходи і виконує іншу подібну роботу. Все необхідне людським клітинам приноситься плазмою, включаючи ті матеріали, за допомогою яких клітина будує себе. Відомо, що кров гущі води приблизно на 10%.

М’язовий тонус не може підтримуватися без води, так як м’язи на третину складаються з води. Це є причиною нашої втоми при дефіциті води в організмі. Ваш організм повинен добувати воду для себе. Шлях відомий. Це споживання продуктів, що містять воду: таких, як фрукти, соки, супи, напої і т. п.

Регулярне надходження їжі – теж джерело отримання води. Яйце складається на 70% з води, персик – на 80. Все що відомо нам як сухе і тверде, містить до 25% води. Людина в середньому споживає лише близько 2,5 л води в день, а в його організмі циркулює до 5 л. Різницю і становить метаболічна вода.

Коли в організмі недостатньо води, він протестує. Зменшується секреція залоз, зменшується кількість слини, оболонки пересихають, ми відчуваємо спрагу. Це почуття сигналізує нам, що ми повинні негайно ввести воду в організм. Якщо втрата води збільшується, то можуть розвинутися й інші симптоми: головні болі, нервові явища, нездатність зосередитися, розлад травлення і багато іншого. Вода швидко знімає ці симптоми.

0 коментарів “Вода”